Pracovné pozície

Pracovná náplň fyzioterapeuta
  • vyšetruje klientov a posudzuje ich zdravotný stav
  • zabezpečuje evidovanie dokumentácie o zdravotnom stave pacientov
  • schvaľuje terapiu
  • vykonáva komplexnú fyzikálnu terapiu; svetloterapiu, elektroterapiu galvanickými prúdmi, nízkofrekvenčnými prúdmi, stredofrekvenčnými prúdmi a vysokofrekvenčnými prúdmi,
  • vykonáva masérske a fyzioterapeutické techniky
  • aplikovanie schématickej akupunktúry
  • realizuje aktívne cvičenia, aktívne asistované cvičenia, pasívne cvičenia, rezistované cvičenia aj s využitím mechanoterapie
  • spolupracuje so zdravotníckymi pracovníkmi pri poskytovaní komplexnej fyzioterapeutickej starostlivosti
  • vykonáva základné kineziologické vyšetrenia a svalový test
  • kontrola hygieny a čistoty na pracovisku
  • uskutočňuje výskum vo fyzioterapeutickej starostlivosti, monitoruje požiadavky na výskum a jeho výsledky využíva v praxi
  • meria fyziologické funkcie osobe v rozsahu nevyhnutnom na poskytovanie fyzioterapeutickej starostlivosti
  • poskytuje poradenstvo pri stanovovaní správneho spôsobu cvičenia, chôdze, sedenia, státia, držania tela a podobne
  • vytvára aktívnu komunikácia s klientmi
  • informuje klientov o potrebe cyklickosti terapie na dosiahnutie požadovaných cieľov
  • koordinovanie fyzioterapeutickej starostlivosti
  • každí fyzioterapeut si sám kontroluje medicínske správy a eviduje ich zakladanie
  • medicínske správy sa v systéme ukladajú a tlačia sa len komparatívne (porovnávacie)
Pracovná náplň maséra
  • vykonáva rôzne druhy masáží, podľa vzdelania
  • je podriadení zdravotníckymi pracovníkmi spoločnosti pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti
  • zabezpečuje dodržiavanie bezpečného prostredia osoby pri zdravotnej starostlivosti
  • zabezpečuje hygienu, prístrojov a zariadení používaných pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti,
  • zabezpečuje hygienu priestorov využívaných na poskytovanie zdravotnej starostlivosti
  • vytvára aktívnu komunikácia s klientmi na nemedicinskej úrovni
  • zabezpečuje výkon pomocných aktivít, pod vedením fyzioterapeuta
  • asistuje pri vykonávaní fyzikálnej terapie
Pracovná náplň recepčnej
  • osobná komunikácia s klientmi pri príchode na kliniku
  • evidovanie klienta do systému
  • zapisovanie subjektívnych ťažkostí klienta do systému
  • prideľovanie pozícií na terapiu
  • po ukončení terapie komunikácia s klientom, získavanie spätnej väzby
  • osobné objednávanie klientov na ďalšie termíny
  • call service
  • príjem hotovostných a bezhotovostných platieb klientov (terapie, fyzioterapeutické pomôcky)
  • správa hotovosti
  • týždennom reporte – spotreba materiálu v zariadení
  • komunikácia pri vykonávaní aktivít a podkladov pre SB
  • tvorba a organizácia rozpisu pracovných zmien pre masérov
  • kontrola mesačného reportu masérov
  • rôzne administratívne práce (spisovanie zápisníc, poštová kniha, preberacie protokoly, a.i.)
  • sumarizácia a spisovanie objednávok
  • manažment chodu prevádzky
  • otváranie pracovného dňa, vyvesenie vedúceho smeny
  • zatriedenie fyzioterapeutov na pracovisko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *